Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

źródło: https://twitter.com/KosiniakKamysz
źródło: https://twitter.com/KosiniakKamysz
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz napisał w mediach społecznościowych, że "żadna kampania wyborcza nie jest wytłumaczeniem dla igrania bezpieczeństwem NATO".
Wicepremier odniósł się do słów Donalda Trumpa na temat artykułu 5. NATO, który dotyczy zobowiązania sojuszu do udzielenia pomocy w przypadku ataku na pojedynczego członka. Były amerykański prezydent podczas wiecu wyborczego w Karolinie Południowej ujawnił, że groził europejskim sojusznikom, iż w razie zaległości w wydatkach wojskowych nie tylko nie stanie w ich obronie, ale nawet zachęci Rosję do ataku.

"Dewiza NATO „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest konkretnym zobowiązaniem. Podważanie wiarygodności państw sojuszniczych to osłabianie całego Paktu Północnoatlantyckiego" - przekazał szef MON w serwisie X.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński napisał, że Donald Trump "wprost nawołuje do oddania Europy Putinowi".

"W jego świecie pojęcie sojusz sprowadza się bowiem do transakcji. To jest ten sam polityk o którego powrocie do władzy marzy PiS. Ciekawe czy Prezydent Duda jakoś to skomentuje?" - skomentował szef MSWiA we wpisie w mediach społecznościowych.

Biały Dom określił słowa Donalda Trumpa mianem bulwersujących. "Zachęcanie do inwazji na naszych najbliższych sojuszników przez mordercze reżimy jest bulwersujące i nieodpowiedzialne” - napisał w oświadczeniu rzecznik Białego Domu Andrew Bates. Urzędnik ocenił, że stanowisko Donalda Trumpa zagraża amerykańskiemu bezpieczeństwu narodowemu, globalnej stabilności i gospodarce USA.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty