Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kontrola w szczecińskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych rozpoczęła się, tak jak chcieli rolnicy, a rozmowy z ministerstwem są kontynuowane. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kontrola w szczecińskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych rozpoczęła się, tak jak chcieli rolnicy, a rozmowy z ministerstwem są kontynuowane. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kontrola w szczecińskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych rozpoczęła się, tak jak chcieli rolnicy, a rozmowy z ministerstwem są kontynuowane - poinformował w niedzielnej "Kawiarence politycznej" Cezary Szeliga, szef klubu radnych PSL w sejmiku województwa.
Szeliga dodał, że do Szczecina ma przyjechać wiceszefowa resortu rolnictwa, Zofia Szalczyk i to ona będzie dalej rozmawiała ze związkowcami. Negocjacje mają potrwać co najmniej do końca stycznia.

Rolnicy protestują od 5 grudnia. Niemal codziennie wyjeżdżali ciągnikami do centrum i blokowali szczecińskie ulice. Początkowo domagali się ukrócenia spekulacyjnego handlu ziemią rolną, a potem zwolnienia z pracy dyrektora Agencji w Szczecinie.

Ostatnio zawarli porozumienie z ministerstwem. Okazało się jednak, że szef ANR - Adam Poniewski, nie odszedł z Agencji, a został kierownikiem jednej z sekcji. Związkowcy poczuli się oszukani, dlatego w miniony czwartek wznowili manifestację. Tego dnia rzeczniczka ANR poinformowała Radio Szczecin, że do miasta przyjechała kontrola z resortu.

Rolnicy i przedstawiciele ministerstwa mają wrócić do rozmów w poniedziałek. Jeśli spotkania nie przyniosą oczekiwanych efektów, to traktory ponownie pojawią się na ulicach we wtorek.

Posłuchaj "Kawiarenki politycznej".
Szeliga dodał, że do Szczecina przyjechać ma wiceszefowa resortu, Zofia Szalczyk i to ona będzie dalej rozmawiała z rolnikami. Negocjacje mają potrwać co najmniej do końca stycznia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty