Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem.źródło: wikipedia.org/wi
Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem.źródło: wikipedia.org/wi
To budzi kolejne pytania o to, jak była przyczyna katastrofy budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich - w ten sposób Maciej Kopeć, wiceminister edukacji i radny PiS Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, odniósł się do informacji Radia Szczecin.
W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że inżynier, który wykonywał raport w sprawie katastrofy budowlanej w Zamku Książąt Pomorskich jest oskarżony w procesie dotyczącym afery melioracyjnej.

Śledczy postawili mu zarzut poświadczenie nieprawdy w dokumentacji odbioru inwestycji, wykonywanej na zlecenia Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

- W gruncie rzeczy stawia to kolejne pytania; jak to było z kwestią Zamku tak naprawdę. Też jest to pytanie do opozycji w sejmiku, ale także do marszałka i tych, którzy wcześniej będąc w opozycji - jak SLD - wiele mówiło na temat katastrofy na Zamku, a dzisiaj przymykają oko na to, co się działo - komentował Kopeć.

Maciej Kopeć zapowiedział, że będzie dążył do tego aby - w świetle nowych faktów - Sejmik raz jeszcze zajął się sprawą katastrofy na Zamku. - Trzeba też pamiętać, że przy tym raporcie marszałek Geblewicz wiele mówił, że ten raport zaprzecza poprzednim doniesieniom. Tylko długo tego raportu nie było widać, ja sam osobiście się domagałem, żeby ten raport przedstawić i radni mogli go dostać do ręki - dodał Kopeć.

Nazwisko inżyniera Stanisława K. pojawiło się w szczecińskich mediach w ubiegłym roku, bo to on był szefem zespołu, który wykonał ekspertyzę w sprawie katastrofy budowlanej Zamku Książąt Pomorskich.

Ekspertyza trafiła do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jest też materiałem, na którym prokuratura opiera śledztwo w sprawie katastrofy na Zamku.
- Też jest to pytanie do opozycji w sejmiku, ale także do marszałka i tych, którzy wcześniej będąc w opozycji - jak SLD - wiele mówiło na temat katastrofy na Zamku, a dzisiaj przymykają oko na to co się działo - komentował Kopeć.
- Ja sam osobiście się domagałem, żeby ten raport przedstawić i radni mogli go dostać do ręki - dodał Kopeć.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty