Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Mieszkańcy Polic protestują przeciwko zatwierdzeniu tzw. "żółtego" wariantu obwodnicy miasta. To przyszła droga dojazdowa do Zachodniej Obwodnicy Szczecina, której przebieg zaproponował burmistrz Władysław Diakun.
Najbardziej zaniepokojeni pomysłem władz Polic są mieszkańcy osiedla Leśna Polana, jak i użytkowcy ogrodów działkowych "Nad Grzepnicą".

- Droga będzie przechodzić 20 metrów od granicy naszych działek. Działkowcy są bardzo zaniepokojeni i sfrustrowani tą sytuacją. - To jest nie do pomyślenia. Nawet nie jest logiczne. - Jest to odcięcie nas od lasu, a tam jest organizowanych dużo imprez masowych. Rajdy rowerowe, biegi dzika. Dodatkowo przejście dzieci do szkoły też może być kłopotliwe na takiej drodze. Tam też mieszkają ludzie. - To jest rekreacyjna część Polic. Mieszkam tu od urodzenia i nie wyobrażam sobie, żeby ten las wyciąć, który jako dziecko sadziłam. To jest nie do przyjęcia - mówią mieszkańcy Polic.

Zdaniem protestujących, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zatwierdzenie wariantu tzw. "niebieskiego". To przebieg drogi dojazdowej do Zachodniej Obwodnicy Szczecina zaproponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Relacja Adama Wosika.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Mat. Urząd Miejski w Policach
Mat. Urząd Miejski w Policach

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty