Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Senatorowie PiS zapowiadają wystąpienie z nadzwyczajnej komisji ds. klimatu w proteście przeciwko powołaniu na jej przewodniczącego senatora Stanisława Gawłowskiego.
Stanisław Gawłowski, członek PO i niezrzeszony senator z Koszalina, został w środę wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk powiedział, że senator Gawłowski z uwagi na ciążące na nim korupcyjne zarzuty jest nieodpowiednią osobą do piastowania funkcji przewodniczącego senackiej komisji.

"Jeśli na posiedzeniu plenarnym większość senacka poprze ten wybór, to senatorowie Prawa i Sprawiedliwości opuszczą komisję ds klimatu" - zapowiedział Marek Pęk. Dodał, że senatorowie PiS nie będą uwiarygadniać działalność tej komisji, jeśli na jej czele stanie senator z zarzutami.

Według Prokuratury Krajowej, kołobrzeski przedsiębiorca Bogdan K. miał wręczyć Stanisławowi Gawłowskiemu w charakterze łapówki 100 tysięcy złotych, a także wartą ponad 200 tysięcy złotych nieruchomość w Chorwacji.

W zamian Stanisław Gawłowski - ówczesny wiceminister środowiska miał oferować mu przychylność, poparcie i pomoc w kontaktach z przedstawicielami Zarządu Melioracji, organizującymi przetargi na wielomilionowe kontrakty.

Senator Pęk zaznaczył, że nie przesądza o jego winie, ale czym innym jest domniemanie niewinności, a czym innym utrzymanie pewnego najwyższego standardu, jeśli chodzi o piastowanie wysokich funkcji państwowych. "Funkcja przewodniczącego komisji to jest już naprawdę zaszczyt i ogromna odpowiedzialność" - podkreślał Marek Pęk.
Marek Pęk powiedział, że senator Gawłowski z uwagi na korupcyjne zarzuty jest nieodpowiednią osobą do piastowania funkcji przewodniczącego senackiej komisji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty