Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Rosyjskie media niezależne alarmują, że rząd chce uzyskać pełnomocnictwo do odłączania Internetu i telefonii w przypadku nadzwyczajnych wydarzeń.
Jak napisał portal Meduza, projekt rozporządzenia przygotowało Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego. W poniedziałek dokument został opublikowany na federalnym portalu aktów prawnych.

Urzędnicy w uzasadnieniu napisali, że w nadzwyczajnych sytuacjach może zajść konieczność zabezpieczenia pełnego dostępu do środków komunikacji dla resortów siłowych, służb specjalnych czy ratowniczych oraz organów władzy federalnej i regionalnej.

"Rozporządzenie dotyczy każdego rodzaju łączności" - napisali dziennikarze Meduzy. Dokument miałby obowiązywać od 1 marca przyszłego roku.

Niezależny portal zwraca uwagę, że rosyjskie władze mają doświadczenie w blokowaniu Internetu. We wrześniu Rosja zablokowała dostęp do 6 serwisów VPN, które pozwalały na łączenie się z zablokowanymi wcześniej stronami internetowymi.

Dziennikarze portalu Meduza ostrzegają, że w trakcie niedzielnych wyborów do Dumy Państwowej władze mogą ograniczyć działanie internetu.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty