Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Ukraińska opinia publiczna jest oburzona wykrytym przez służby przypadkiem łapówkarstwa. 400 tysięcy dolarów przyjąć miał wiceminister rozwoju terytoriów i infrastruktury Wasyl Łozynski.
To nie jedyny przypadek działań korupcyjnych w warunkach wojny wykryty w ostatnim czasie.

Minister Łozynski miał dopuścić się korupcji przy okazji zakupów generatorów prądu. To urządzenia niezbędne w warunkach ciągłego deficytu prądu spowodowanego rosyjskimi atakami na obiekty infrastruktury. W odpowiedzi na wykryte łapownictwo prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał zdecydowane działania. Jak zaznaczył, organy ścigania mają wszystkie możliwości, aby przeprowadzić śledztwo i wysłać sprawę do sądu. Jak zapowiedział, ten tydzień będzie czasem odpowiednich decyzji.

Sprawa łapówki wiceministra Łozynskiego to nie jedyny korupcyjny przypadek, który bulwersuje społeczeństwo. Dziś ze swojej funkcji wiceszefa parlamentarnej frakcji rządzącej partii Sługa Narodu został zwolniony Pawło Chalimon. Dziennikarze śledczy wykazali, że w czasie wojny kupił w Kijowie luksusową willę i zataił jej posiadanie. Według dokumentów ujawnionych przez prasę do korupcji dochodzić też mogło w ministerstwie obrony, które miało kupować produkty żywnościowe dla armii po kilkukrotnie zawyżonych cenach.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty