Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / ri (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ri (CC0 domena publiczna)
Miało być już ciepło, jednak na gorące kaloryfery mieszkańcy Lewobrzeża Szczecina jeszcze trochę będą musieli poczekać.
Pracownicy Elektrociepłowni Pomorzany wciąż usuwają awarię. Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki grupy PGE GiEK - prace wciąż trwają. Przywrócenie bloków do ruchu planowane jest na godzinę 22:00.

Przepływ wody chłodzącej do elektrociepłowni jest już udrożniony - poinformowała Sandra Apanasionek, rzeczniczka PGE GiEK.

- Po zakończonym rozruchu moc Elektrociepłowni Pomorzany będzie na bieżąco podnoszona, co w praktyce przekładać się będzie na wzrost temperatury wody u odbiorców dotkniętych zaistniałą sytuacją - tłumaczyła Apanasionek.

Podjęto tez działania, by podobne awarie się nie powtórzyły. - Po naszej interwencji, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie skierował lodołamacz w rejon Elektrociepłowni Pomorzany, w celu skruszenia kry na Odrze Zachodniej. Dodatkowo, pracownicy EC Pomorzany, a także EC Szczecin na bieżąco monitorują i zabezpieczają newralgiczne punkty kanału dolotowego przed ponownym przymarzaniem wody - dodaje Apanasionek.

Przypomnijmy, pierwsze zakłócenia w dostawie ciepła pojawiły się w weekend, w poniedziałek rano kaloryfery były już zimne.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty