Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Klas_lu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Klas_lu (CC0 domena publiczna)
Protest przeciwko budowie farmy fotowoltaicznej w gminie Złocieniec. Inwestycja ma powstać w pobliżu wsi Lubieszewo i Stawno.
Według planów ma mieć aż 240 ha. To piękne tereny, atrakcyjne turystycznie - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" jeden z protestujących Andrzej Kraszewski.

- O zróżnicowanej rzeźbie terenu, pagórkowate, położone nad jeziorem, otoczone lasami. Wszyscy turyści przyjeżdżają, zaczynają się tym terenem zachwycać i nagle, przy pasie drogowym, aż po horyzont, mieliby widok na obszar pokryty tymi panelami - mówił Kraszewski.

Andrzej Kraszewski dodał, że tego typu inwestycje powstają na terenach zdegradowanych, np. w pobliżu nieczynnych kopalń.

Farma w okolicach Złocieńca ma być jedną z większych w Europie. W sprawie budowy odbyły się konsultacje społeczne, a przeciwko inwestycji podpisało się ponad 280 osób - prawie wszyscy mieszkańcy okolicznych wsi i właściciele działek.

By farma powstała potrzebne są zmiany w planie zagospodarowania. Inwestor złożył wniosek w tej sprawie, a teraz zajmą się tym radni - mówił Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca.

- Świadomość tak dużej inwestycji na takim terenie i że nie jest to teren zdegradowany tylko atrakcyjny turystycznie, rolniczy, to ważne jest, by ta decyzja była świadoma. Ona będzie rzutować na przyszłość tego terenu - mówił Zacharzewski.

Inwestycja warta jest kilkaset milionów zł. Sesja m.in. w sprawie farmy ma odbyć się w najbliższy wtorek.
To piękne tereny, atrakcyjne turystycznie - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" jeden z protestujących Andrzej Kraszewski.
By farma powstała potrzebne są zmiany w planie zagospodarowania. Inwestor złożył wniosek w tej sprawie, a teraz zajmą sie tym radni - mówił Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty