Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Apartamentowiec na wyspie Brać, w którym to lokal mają teściowie pasierba posła Gawłowskiego. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Apartamentowiec na wyspie Brać, w którym to lokal mają teściowie pasierba posła Gawłowskiego. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Cena apartamentu na wyspie Brać, którego akt notarialny został znaleziony przez CBA w domu posła Stanisława Gawłowskiego była znacznie zaniżona. Reporter Radia Szczecin rozmawiał z właścicielem chorwackiego biura nieruchomości, które sprzedaje między innymi lokale mieszkalne na wyspie Brać.
Julio Pererfay - ma w swojej ofercie dwa mieszkania w apartamentowcu przy ulicy Domobrana na wyspie Brać. To właśnie tu znajduje się apartament który formalnie jest własnością teściów pasierba posła Gawłowskiego. Prokuratura podejrzewa, że teściowie występowali jedynie jako tak zwane "słupy", a apartament był łapówką jaką Gawłowski dostał od zachodniopomorskiego biznesmena Bogdana K.

Wszystko wskazuje na to, że cenę świadomie zaniżono. Kwota widniejąca w akcie notarialnym za 40 metrowy to 50 tysięcy euro. Tymczasem biuro Peterfay'a oferuje identyczny apartament w tym samym budynku za ponad 100 tysięcy euro.

- Metr kwadratowy kosztuje 2,5 tysiąca euro. Lokal jest w pełni umeblowany. Znajduje się na wyspie Brać w miejscowości Bol, dwie minuty pieszo od morza. To naprawdę piękne miejsce. Do tego jest miejsce na samochód w garażu - mówi właściciel chorwackiego biura nieruchomości.

Według prokuratury nawet zaniżona kwota 50 tysięcy euro przekracza możliwości finansowe teściów Gawłowskiego.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty