Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Astronom mówił o maszynie i załodze, które w niedzielę dotarły na Międzynarodową Stację Kosmiczną. źródło: twitter.com/spacex
Astronom mówił o maszynie i załodze, które w niedzielę dotarły na Międzynarodową Stację Kosmiczną. źródło: twitter.com/spacex
Zupełnie inaczej myślimy teraz o kosmosie - tak w Programie 3 Polskiego Radia misję statku Crew Dragon skomentował Jerzy Rafalski z planetarium w Toruniu.
Astronom mówił o maszynie i załodze, które w niedzielę dotarły na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pierwszy raz w historii astronauci dotarli na orbitę w pojeździe skonstruowanym przez prywatne przedsiębiorstwo - SpaceX.

Jego twórcę - Elona Muska nazwał wizjonerem.

- Nagle przychodzi facet i mówi: mam marzenie, wyślę samochód w przestrzeń kosmiczną. "Szaleniec" - pomyśleli sobie. "Ba, wysłałbym nawet kilka tysięcy satelitów, które by krążyły wokół Ziemi i to byłby satelitarny internet, który będzie docierał wszędzie". - To jest wariactwo - mówili wszyscy. Ale on to zrobił. My zupełnie inaczej teraz patrzymy na kosmos: można mieć marzenia, można mieć szalone nawet wizje i to zrealizować - mówił.

Przez dziewięć lat Amerykanie nie mieli możliwości wysyłania ludzi w kosmos. Astronauci lecący na Międzynarodową Stację Kosmiczną korzystali z rosyjskich statków Sojuz.
Ale on to zrobił. My zupełnie inaczej teraz patrzymy na kosmos: można mieć marzenia, można mieć szalone nawet wizje i to zrealizować - mówił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty